» Outlook Express 'te Yeni Bir Posta Hesabı Kurulumu


Dikkat! Türk Telekom kurumunun Nisan 2009 itibariyle yaptığı port değişikliği dolayısıyla Outlook Express ayarlarında yapılması gereken değişiklikler aşağıdaki yazıya "ADIM 12" olarak eklenmiştir.

ADIM 1:

Outlook Express programını açınız. ('Başlat' menüsündeki 'Programlar' sekmesinden ulaşabilirsiniz.)

 

ADIM 2:

Program açıldıktan sonra üstteki menü çubuğunda bulunan Araçlar menüsü altındaki Hesaplar sekmesini tıklayınız.

 

ADIM 3:

Açılan Internet Hesapları penceresindeki Ekle menüsünden Posta sekmesine tıklayınız. Bu işlemi yaptığınızda karşınıza 'Internet Bağlantı Sihirbazı' başlıklı bir pencere gelecek.

 

ADIM 4:

Görünen Ad bölümüne adınızı ve soyadınızı görünmesini istediğiniz haliyle yazıp İleri düğmesini tıklayınız.

 

ADIM 5:

Bu bölümde e-posta adresinizin tamamını giriniz ve İleri düğmesini tıklayınız

 

ADIM 6:

Öncelikle Gelen Posta Sunucum Bir .... Sunucusudur bölümünü POP3 seçiniz.

Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta Sunucusu bölümlerini mail."alan adınız" şeklinde giriniz (Örn: Alan adınız 'bizimticaret.com' ise bu alanlara 'mail.bizimticaret.com'; alan adınız 'ataturklisesi.k12.tr' ise bu alanlara 'mail.ataturklisesi.k12.tr' yazmalısınız).

İleri düğmesini tıklayınız

Eğer e-posta hesabınız @hotmail uzantılı ise lütfen buraya tıklayınız.

 

ADIM 7:

Hesap Adı bölümüne E-Posta Adresinizin tamamını, Parola bölümüne de Parolanızı küçük büyük harf kullanımına dikkat ederek girip İleri düğmesine tıklayınız.

Eğer Parolayı Anımsa seçeneğini işaretlemezseniz posta kutusundan iletilerin alınması sırasında size parolanız sorulacaktır. Kendinize ait bir bilgisayarda bu hesapları kuruyorsanız bu seçeneği işaretlemeniz önerilir.

 

ADIM 8:

Son düğmesine tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 

Hesabı kurduktan sonra yapmanız gereken bir işlem daha var; Sunucu Kimlik Doğrulaması Ayarı

 

ADIM 9:

Adım 2'de yaptığınız gibi, üstteki menü çubuğunda bulunan Araçlar menüsü altındaki Hesaplar sekmesini tıklayınız. Açılan Internet Hesapları penceresinde daha önce kurduğumuz hesabı seçip Özellikler düğmesine tıklayınız.

 

ADIM 10:

Açılan pencerenin üst bölümünde Genel, Sunucular, Bağlantı, Güvenlik ve Gelişmiş sekmeleri vardır. Sunucular sekmesine tıklayınız.

 

ADIM 11:

Hesabınızı kurarken yaptığınız ayarları buradan kontrol edebilir, değiştirebilirsiniz. Bu pencerenin alt bölümünde bulunan Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor seçeneğini işaretleyiniz ve Uygula düğmesine basınız.

ADIM 12:

İstenmeyen iletilerin (SPAM) engellenmesi amacıyla Nisan 2009'dan itibaren yapılan değişiklik sonucunda giden posta (SMTP) sunucusu için 25. port yerine 587. port kullanılmaya başlanmıştır. Bu ayarı ADIM 11'de açtığımız penceredeki Gelişmiş sekmesinden yapabilirsiniz. Bu pencerede varsayılan değeri 25 olan SMTP numarasını 587 olarak değiştirmelisiniz.

 

25 yerine 587

 

Tercihinize bağlı bir ek seçenek:

 

ADIM 12'de açtığımız pencerede çeşitli ek seçenekler vardır. Bunlardan biri de bilgisayarınıza indirdiğiniz iletilerin sunucudan silinmemesini, bir kopyalarının sunucunuzda bırakılmasını sağlayan İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğidir. Dilerseniz bu özelliği kullanabilirsiniz. Farklı bilgisayarlardan (evden, işten, vs.) iletilerini kontrol edenler için bu seçenek önerilir. Böylece ofisinizdeki bilgisayarınızdan okuduğunuz iletiyi daha sonra mobil cihazınızdan ya da evinizden de görebilirsiniz.

Bu seçeneği kullananların sunucunun izin verdiği posta kutusu kotasının dolması ihtimaline karşı belirli aralıklarla sunucudaki iletilerini kontrol etmeleri önerilir.

 

En çok okunan başlıklar:


Outlook Express programıyla ilgili tüm haklar Microsoft® 'a aittir.

Bu web sitesi, gönüllü editörlerin katkısıyla, Outlook Express kullanıcılarına destek sağlamak ve bilgi paylaşımı için oluşturulmuştur. Microsoft® ile bir bağlantısı yoktur.

İngilizce Gramer artık dert değil! | İstanbul'da Paintball için: Paintball İstanbul | Su Jeti ve Su Jetiyle temizlik hizmetleri En-Mak'ta

Ad ve Soyadınız *
E-Posta Adresiniz **
Telefon Numaranız **
Mesajınızın Konusu *
Mesajınız *
GönderKapat