» Outlook Express 'te Önemli Bazı Ayarlar


Outlook Express programındaki bazı ayarları kullanarak programı kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda uyarlayabilir ve daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

 

Bu ayarları yapacağınız Seçenekler penceresine üst menü çubuğunda bulunan Araçlar menüsü altındaki Seçenekler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

Seçenekler penceresi açılacak.

 

 

Hatırlatma
İhtiyaçlarınız doğrultusunda farklı seçeneklerin işaretlenmesi, farklı ayarların yapılması mümkündür. Deneme-Yanılma yöntemiyle bu ayarların işlevlerini kolayca öğrenebilirsiniz. Burada size fikir vermesi amacıyla birkaç örnek verilmiştir.

 

İletilerime 5 dakikada bir bak.

Seçenekler penceresindeki Genel sekmesinde bulabileceğiniz Yeni iletilere ... dakikada bir bak bölümündeki dakika ayarını ihtiyacınız doğrultusunda ayarlamanız birçok konuda işinizi kolaylaştıracaktır. İleti trafiğiniz yoğunsa ve hızlı bir internet bağlantısına da (ADSL gibi) sahipseniz bu bölümü 5 dakika olarak ayarlayarak yeni iletilerin her 5 dakikada bir kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu, 1 dakikaya kadar düşürülebilir.

Aynı bölümdeki Yeni iletiler geldiğinde sesle uyar seçeneği ile yeni iletilerden haberdar olmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

İadeli Taahhütlü E-Posta :)

Seçenekler Penceresindeki Okundu Bilgisi sekmesinden ulaşacağınız bölümdeki seçenekleri kullanarak gönderdiğiniz iletilerin alıcıya ulaşıp ulaşmadığını denetleyebilir, sizin okuduğunuz iletiler için okundu bilgisi gönderilmesini konusundaki ayarları düzenleyebilirsiniz.

İletilerimi imzala.

İletilerinizin sonuna otomatik olarak eklenmesini istediğiniz bir metin, bir resim ya da farklı bir dosya varsa bunu Seçenekler penceresindeki İmzalar sekmesinden düzenleyebilirsiniz.

Gönderdiğiniz tüm iletiler için bir imza belirleyebileceğiniz gibi kullandığınız farklı adreslerden gönderdiğiniz iletiler için farklı imzalar da belirleyebilirsiniz.

İletilerimi burada depola.

Genellikle; Windows sorun çıkartmaya, ara sıra kilitlenmeye, yavaşlamaya başladığında ya da virüs saldırısı vs. gibi durumlarda ilk akla gelen şey bilgisayarı -formatlayıp- yeniden yüklemektir. Böyle bir durumda iletilerinizin kaybolmaması için bu ayarı yapmalısınız:

Seçenekler penceresindeki Bakım sekmesine tıklayınız. Açılan bölümdeki Depo Klasörü düğmesine tıklayarak Outlook Express depo klasörünü işletim sisteminizin kurulu olduğu sürücü dışında bir sürücüde oluşturduğunuz klasör olarak ayarlayınız ('d:\yedekler\outlook_yedek' gibi...)

En çok okunan başlıklar:


Outlook Express programıyla ilgili tüm haklar Microsoft® 'a aittir.

Bu web sitesi, gönüllü editörlerin katkısıyla, Outlook Express kullanıcılarına destek sağlamak ve bilgi paylaşımı için oluşturulmuştur. Microsoft® ile bir bağlantısı yoktur.

İngilizce Gramer artık dert değil! | İstanbul'da Paintball için: Paintball İstanbul | Su Jeti ve Su Jetiyle temizlik hizmetleri En-Mak'ta

Ad ve Soyadınız *
E-Posta Adresiniz **
Telefon Numaranız **
Mesajınızın Konusu *
Mesajınız *
GönderKapat