Size Özel Anti-Spam: İstenmeyen iletilerin otomatik olarak silinmesi

Spam mailleri engellemenin bir yolu:

Bu ne işe yarar? Tanımadığınız yabancı adreslerden size sürekli olarak konu satırında 'hi, read this mail please' yazan iletiler geldiğiniz varsayalım. Benzer durumlarla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Bu kuralı kullanarak bu iletilerin otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz.

 

  • Koşullar bölümünden İleti Konu satırında belirtilen_sözcükler sözcükleri geçsin; Eylemler bölümünden de Sil seçeneklerini işaretleyin. Alt kısımda bulunan Kural Açıklaması bölümündeki yazılar kendiliğinden oluşacaktır. O bölümdeki yazılar arasında mavi renk ile vurgulananlar üzerinde düzenleme yapmalısınız.

 

 

  • Mavi renk ile vurgulanmış belirtilen_sözcükler yazısına tıkladığınızda açılan Belirtilen Sözcükler Yaz penceresindeki yazı kutusuna istemediğiniz sözcükleri yazıp Ekle düğmesine basınız. (Dikkat ederseniz, size gelen istenmeyen iletilerde geçen sözcükler bu tür kelime bazlı engelleme uygulamalarına karşı bazı sözcükleri değiştirerek yazarlar. i harfi yerine 1 kullanırlar, bazı harfleri eksik yazarlar, vs. Bu sözcükleri yazarken buna dikkat ederek istenmeyen sözcüklerin tüm varyasyonlarını da yazınız.) Tüm sözcükleri yazdıktan sonra Tamam düğmesine basınız.

 

 

  • En alttaki Kural Adı bölümüne kuralınızı daha sonra hatırlamanızı sağlayacak bir ad veriniz.

 

En çok okunan başlıklar:


Outlook Express programıyla ilgili tüm haklar Microsoft® 'a aittir.

Bu web sitesi, gönüllü editörlerin katkısıyla, Outlook Express kullanıcılarına destek sağlamak ve bilgi paylaşımı için oluşturulmuştur. Microsoft® ile bir bağlantısı yoktur.

İngilizce Gramer artık dert değil! | İstanbul'da Paintball için: Paintball İstanbul | Su Jeti ve Su Jetiyle temizlik hizmetleri En-Mak'ta

Ad ve Soyadınız *
E-Posta Adresiniz **
Telefon Numaranız **
Mesajınızın Konusu *
Mesajınız *
GönderKapat