» Outlook Express 'te Hotmail Hesabı Kurulumu


Dikkat! Daha önceleri POP3 desteğini ücretsiz olarak vermeyen fakat Ocak 2009'da itibaren belirli ülkelerde ücretsiz POP3 desteği sağlamaya başlayan Hotmail, yılın ikinci çeyreğinde bu desteği tüm kullanıcılarına vermeye başlamıştır. Aşağıdaki yazı bu değişiklikler sonrasında güncellenmiştir. Aşağıdaki adımları izleyerek Hotmail hesabınızı Outlook Express programı üzerinden yönetebilirsiniz.

ADIM 1:

Outlook Express programını açınız. ('Başlat' menüsündeki 'Programlar' sekmesinden ulaşabilirsiniz.)

 

ADIM 2:

Program açıldıktan sonra üstteki menü çubuğunda bulunan Araçlar menüsü altındaki Hesaplar sekmesini tıklayınız.

 

ADIM 3:

Açılan Internet Hesapları penceresindeki Ekle menüsünden Posta sekmesine tıklayınız. Bu işlemi yaptığınızda karşınıza 'Internet Bağlantı Sihirbazı' başlıklı bir pencere gelecek.

 

ADIM 4:

Görünen Ad bölümüne adınızı ve soyadınızı görünmesini istediğiniz haliyle yazıp İleri düğmesini tıklayınız.

 

ADIM 5:

Bu bölümde e-posta adresinizin tamamını (Örneğin: herhangibiri@hotmail.com) giriniz ve İleri düğmesini tıklayınız. 

 

ADIM 6:

Öncelikle Gelen Posta Sunucum Bir .... Sunucusudur bölümünü POP3 seçiniz.

Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta Sunucusu bölümlerini mail."alan adınız" şeklinde giriniz (Örn: Alan adınız 'bizimticaret.com' ise bu alanlara 'mail.bizimticaret.com'; alan adınız 'ataturklisesi.k12.tr' ise bu alanlara 'mail.ataturklisesi.k12.tr' yazmalısınız).

İleri düğmesini tıklayınız

Outlook Express Hotmail POP3 Sunucu Ayarları

 

ADIM 7:

Hesap Adı bölümüne E-Posta Adresinizin tamamını, Parola bölümüne de Parolanızı küçük büyük harf kullanımına dikkat ederek girip İleri düğmesine tıklayınız.

Eğer Parolayı Anımsa seçeneğini işaretlemezseniz posta kutusundan iletilerin alınması sırasında size parolanız sorulacaktır. Kendinize ait bir bilgisayarda bu hesapları kuruyorsanız bu seçeneği işaretlemeniz önerilir.

 

ADIM 8:

Son düğmesine tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 

Hesabı kurduktan sonra yapmanız gereken bir işlem daha var; Sunucu Kimlik Doğrulaması Ayarı

 

ADIM 9:

Adım 2'de yaptığınız gibi, üstteki menü çubuğunda bulunan Araçlar menüsü altındaki Hesaplar sekmesini tıklayınız. Açılan Internet Hesapları penceresinde daha önce kurduğumuz hesabı seçip Özellikler düğmesine tıklayınız.

Outlook Express Hotmail Özellikler Penceresi

 

ADIM 10:

Açılan pencerenin üst bölümünde GenelSunucularBağlantıGüvenlik ve Gelişmiş sekmeleri vardır. Siz Sunucular sekmesine tıklayınız.

 

ADIM 11:

Hesabınızı kurarken yaptığınız ayarları buradan kontrol edebilir, değiştirebilirsiniz. Bu pencerenin alt bölümünde bulunan Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor seçeneğini işaretleyiniz ve Uygula düğmesine basınız.

Outlook Express Hotmail Sunucular Ayarları

ADIM 12:

İstenmeyen iletilerin (SPAM) engellenmesi amacıyla Nisan 2009'dan itibaren yapılan değişiklik sonucunda giden posta (SMTP) sunucusu için 25. port yerine 587. port kullanılmaya başlanmıştır. Bu ayarı ADIM 11'de açtığımız penceredeki Gelişmiş sekmesinden yapabilirsiniz. Bu pencerede varsayılan değeri 25 olan Giden Posta (SMTP) port numarasını 587, varsayılan değeri 110 olan Gelen Posta (POP3) port numarasını da 995 olarak değiştirmeli; Ayrıca Gelen ve Giden sunucular için "Bu sunucu için güvenli bağlantı (SSL) gereklidir" seçeneğini işaretlemelisiniz.

Hotmail  POP3 ve SMTP Ayarı

 

Tercihinize bağlı bir ek seçenek:

 

ADIM 12'de açtığımız pencerede çeşitli ek seçenekler vardır. Bunlardan biri de bilgisayarınıza indirdiğiniz iletilerin sunucudan silinmemesini, bir kopyalarının sunucunuzda bırakılmasını sağlayan İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğidir. Dilerseniz bu özelliği kullanabilirsiniz. Farklı bilgisayarlardan (evden, işten, vs.) iletilerini kontrol edenler için bu seçenek önerilir. Böylece ofisinizdeki bilgisayarınızdan okuduğunuz iletiyi daha sonra mobil cihazınızdan ya da evinizden de görebilirsiniz.

Bu seçeneği kullananların sunucunun izin verdiği posta kutusu kotasının dolması ihtimaline karşı belirli aralıklarla sunucudaki iletilerini kontrol etmeleri önerilir.

En çok okunan başlıklar:


Outlook Express programıyla ilgili tüm haklar Microsoft® 'a aittir.

Bu web sitesi, gönüllü editörlerin katkısıyla, Outlook Express kullanıcılarına destek sağlamak ve bilgi paylaşımı için oluşturulmuştur. Microsoft® ile bir bağlantısı yoktur.

İngilizce Gramer artık dert değil! | İstanbul'da Paintball için: Paintball İstanbul | Su Jeti ve Su Jetiyle temizlik hizmetleri En-Mak'ta

Ad ve Soyadınız *
E-Posta Adresiniz **
Telefon Numaranız **
Mesajınızın Konusu *
Mesajınız *
GönderKapat